Širáček 2017

Širáček 2017

Letos jsme za cíl svého putování zvolili zatopený lom Lomeček u Starého Klíčova. Vyrazila celá třída III. C. a dva odvážlivci ze IV. D. Nejprve jsme se nechali od školy přivést do Spáňova, odkud jsme pěšky pokračovali přes Klobouk, s vysílačkami jsme se „dostopovali“ do Kouta na Šumavě. A odtud už jen 4 km do zmíněného lomu. Díky majiteli lomu panu Zděnkovi jsme se mohli utábořit na noc. Okouzlila nás podvodní potápěcí pozorovatelna, alias „ponorka“ - viděli jsme obrovské ryby – kapry, sumce, jesetera. Skvělé bylo plavání a skákání do vody, fotbálek. Připravili jsme si ohniště, nařezali a nasekali dříví a uvařili si „kotlíkovou“ gulášovku. Večeři jsme stvrdili opečenými buřtíky. Někteří už se potom odebrali do spacáků v malém altánku, ostatní pokračovali u kytary, pozorováním hvězd a v tichém povídání. … Bouchání na ešus učitele Zdenka nás vyhnalo na rozcvičku, někteří si dokonce troufli i na ranní plavčo. Než nás odvezl minibus zpět do školy, stihli jsme snídani i s „kotlíkovým“ čajem, také rozluštit hádanku, jak narovnat všechny věci zpět do batohů. Odměnili jsme se poslední hrou, a potom jsme už jen více či méně unaveni dorazili do školy. Ve zdraví a spokojenosti!