PRACOVIŠTĚ sušice

Odloučené pracoviště ZŠ speciální Diakonie ČCE Merklín v Sušici vzniklo v roce 2007 a již několik let sídlí škola v prostorách bývalých garáží vedle sušické nemocnice.

Škola je zaměřena na děti se středním a těžkým mentálním postižením, se souběžným postižením více vadami včetně dětí s poruchou autistického spektra. Školu navštěvují žáci ve věku od 5 do 26 let, plní zde povinnou školní docházku. Škola nabízí vzdělávání v přípravném stupni, v základní škole speciální a poté v praktické škole.

Každý žák pracuje dle svého individuálního vzdělávacího plánu vypracovaného ve spolupráci s odborníky a rodiči, obsah vzdělávání vychází z úrovně žákových schopností a potřeb. Všechny speciální výukové metody, terapie, rehabilitační a učební pomůcky, alternativní komunikace, individuální i skupinové činnosti jsou směřovány ke zvyšování samostatnosti žáků ve všech oblastech. Zároveň je však podporován smysl pro spolupráci, jsou vytvářeny podmínky pro vzájemnou komunikaci.

Aktuální kapacita školy je 18 žáků, kteří jsou rozděleni do 4 tříd. Provoz školy je denně od 7.00 do 15.30 hodin, v době mimo vyučování je žákům k dispozici školní družina s různými odpočinkovými či zájmovými aktivitami.

Chcete vědět víc? Mrkněte na náš facebook nebo do fotogalerie.