Exkurze do Západočeského muzea

Ve čtvrtek 13. 9. naše třída VII. G vyrazili autobusem na výlet do Plzně.

Šli jsme nejprve na náměstí. Zde jsme našli informační centrum. Vzali jsme si brožurku o městě Plzeň. Žáci se s brožurkou ve škole naučí pracovat.

Poté jsme na náměstí viděli čtyři kašny. Řekli jsme si, jak se jmenují a pokračovali jsme dál.

Všichni už se těšili do ZPČ muzea. Kde nás čekala prohlídka. Kluky nejvíce zaujaly zbraně a zámky různé velikosti a z různé doby. Vali nejvíce zaujaly šperky. Viděli jsme také porcelán a sklo z různé doby a různé země.

Na konci výletu jsme šli na oběd.

Čekala nás návštěva v indické restauraci. Všichni jsme se těšili, jaké bude jídlo a jak to tam bude vypadat.

Objednali jsme si všichni stejné jídlo. Číšník nám přinesl indickou placku, rýži a omáčku. Jídlo všem velmi chutnalo, i když drobet pálilo.

Všem se výlet moc líbil a těšíme se zase na další.

Fotogalerie ZDE