Kde se bere pitná voda?

Kde se bere pitná voda?
Kde se bere pitná voda?

V rámci letošního ročního tématu Čím budu se snažíme poznávat rozmanité obory lidské činnosti a inspirováni Mezinárodním dnem vody jsme chtěli vidět a vědět, kde se ta vzácná a nepostradatelná pitná voda bere. Vstříc nám vyšla Vodárna Plzeň a. s. a po domluvě s paní Stehlíkovou jsme 21. 3. 2017 navštívili úpravnu vody na Homolce. Byli jsme ohromeni velikostí areálu a staveb, kde ale kupodivu pracuje tak málo lidí. Děkujeme zkušenému průvodci panu Šeflovi za srozumitelný a zajímavý výklad a všem lidem, kteří pro nás vodu připravují. A co na to naši žáci? „vodárna používá řeku Úhlavu, aby Plzeň měla co pít, mýt nádobí, na hygienu a na vaření, taky i na záchod“, „byli tam obří trubky a obří budovy a špinavá voda a čistá voda“, „a taky akvárka“, „viděl jsem značku z povodní“…

před vchodemna placenátokové nádržeschema provozukontrola čistoty surové vody_rybyvýška povodně

Naše škola v číslech

Spravujeme 0 zařízení
Vzděláváme 0 žáků