Plachtění Bolevák

Výstřižek

Jachetní klub Plzeň z.s. na Boleváku v Plzni nabídl našim žákům okusit prožitek z plachtění a ze svezení se na motorových lodích. Všem zúčastněným, kteří nám věnovali svůj čas pro svezení našich dětí, moc děkujeme.

Plachtění Bolevák

Ve středu 16. 5. sice nebylo úplně ideální počasí – trocha deště, vítr nepříliš silný - ale i tak jsme si dopřáli vítr ve vlasech a vodu zdola i seshora. Všem jachtařům děkujeme!

A jak to viděli někteří naši žáci a žákyně?

Výlet do Plzně

„Ráno v osm hodin jsme se vypravili do jachtařského klubu. Nejdříve jsme se nasvačili a pak nám řekli, co a jak. Pak přišel pan učitel a zeptal se, jestli s ním pojedu. Cestou jsem se bál jet, ale potom jsem se uklidnil a řekl si: “Pán je profesionál.“ Už jsem se nebál.“

1. Š.

„... čekali jsme, až na nás přijde řada. Nejdříve šly menší děti. Konečně jsme se dočkali a nastoupili jsme s Jirkou na katamarán. Byl jsem šťastný. Vítr byl chudý.“

1. M.

„… koukali jsme se, jak jezdí na plachetnicích, jachtách a člunech po Boleveckém rybníku. Měli tam super vesty, abychom se neutopili.“

1. V.

„… dnes byl fakt skvělý den. Jeli jsme autobusem do Plzně na lodě. Když jsme dorazili do cíle, byla tam spousta lodí. Poprchávalo, ale zase to bylo lepší dobrodružství. Moje první jízda byla na motorovém člunu. Kapitán loďky byl mladý pán a byl fajn. Druhá jízda, která nastala o něco později, byla s Bárou. Kapitán lodi byl o něco starší, ale stejně hodný a vtipný. Když jsme nastoupili, tak přestalo foukat. Smůla. Pán vytáhl pádlo a já mohl pádlovat. Jeli jsme jako o závod a pán mě pochválil. Pak už jsme museli jít na autobus. Škoda.“

1. A.                                                                    Fotogalerie ZDE, Video ZDE