Výlet do Chudenic

Ve středu 24. května se uskutečnil výlet do Chudenic, kde jsme strávili příjemné dopoledne v krásné přírodě,

Výlet do Chudenic
Výlet do Chudenic

která obklopuje toto malebné městečko, jenž bylo sídlem starého českého rodu Černínů z Chudenic a rodištěm spisovatele a dramatika Jaroslava Kvapila. Působil zde Josef Dobrovský a mnoho jiných významných osobností našich dějin. Naše putováni jsme započali v rozsáhlém přírodním parku u zámečku Lázeň, kde je řada příjemných míst k odpočinku a relaxaci. Poté jsme společně vystoupali na vrch Žďár, kde se nachází rozhledna Bolfánek. Jedná se o věž bývalého kostela svatého Wolfganga. Tímto bychom chtěli poděkovat správci areálu za otevření rozhledny a bezplatný vstup na věž. V pěkném prostředí pod rozhlednou jsme si dali svačinu a poté někteří z nás vyšlápli 138 schodů na vrchol rozhledny, odkud byl krásný výhled. Při zpáteční cestě jsme se vraceli kolem kaple svaté Anny a chudenického hřbitova zpět k zámku Lázeň, kde už na nás čekal mikrobus. Počasí nám přálo, všichni jsme si výlet užili.

Fotogalerie zde

Naše škola v číslech

Spravujeme 0 zařízení
Vzděláváme 0 žáků