Návštěva Plzeňského historického podzemí třídami VIII. H a PRŠ B

V úterý 27. 3. 2018 vyrazili naši žáci linkovými autobusy do Plzně.

Návštěva Plzeňského historického podzemí  třídami VIII. H a PRŠ B
Návštěva Plzeňského historického podzemí třídami VIII. H a PRŠ B

Mezioborové téma souviselo hned s několika vyučovacími předměty s tématy - život ve středověku, hospodaření s vodou, místo, kde žiji. Plzeňské podzemí toto vše propojuje. A co jsme viděli? „studny, dělové koule, katapulty, palcáty, mlýnské kolo, trubky ze dřeva, kostru koně, pánvičku a cedník, sklenice s tečkami, kdyby lidi měli mastné ruce od jídla, aby jim nevyklouzla;  husity a Plzeň jim vzala velblouda“.

Velmi děkujeme pracovníkům Plzeňského historického podzemí a zvláště potom zkušené průvodkyni paní Linhové za poutavý a srozumitelný výklad.

A na závěr další vyjádření jednoho z žáků: „byl to opravdu dobrý den, moc jsem si to užil“.

Naše škola v číslech

Spravujeme 0 zařízení
Vzděláváme 0 žáků