Dvoudenní výlet do Prahy, matky měst

V květnových dnech třídy VII.G a PRŠ B vyrazily na dlouho připravovaný výlet.

Dvoudenní výlet do Prahy, matky měst

První den nás čekala speciálně připravená poznávací hra pod názvem The Game of Prague. Dopředu jsme o ní toho moc nevěděli. Jen to, že to bude něco jako stopovačka s plněním úkolů a hledáním indicií a řešením rébusů. Také jste zvědaví? Nu, my vám nic neprozradíme. Jestli chcete, zahrajte si sami. …My vám můžeme předložit jen krátký náznak vyjádřený dětmi:

- Bylo to fajn, čekal na nás Španěl Pablo. Hráli jsme hru a chodili po našem hlavním městě.

- Pražský hrad, jezdící schody, lodě a parníky, Karlův most a hráli jsme hru.

- Přestoupili jsme na vlak Pendolino. Šli jsme cestou k Pablovi. Ten nás seznámil se hrou Cesta po Praze, kde jsme dělali úkoly. Bylo potom vyhlášení a počítání bodů.

- Začala hra, šli jsme po Praze, odpovídali jsme na různé otázky a plnily úkoly. Náš tým skončil na prvním místě, ale jak se říká sláva vítězům a čest poraženým.

- Výborný byl velký řízek, hranolky a citronáda.

- Hra, jezdící schody, metro, vlak, bageta, pendolino, kouzelná taška.

- Mne se líbila obrovská bronzová miminka.

- Bylo to skvělé a byl jsem rád, že jsem se mohl připojit do hry.

10 kilometrů chůze mi prospělo, viděl a dozvěděl jsem se o spoustě nových míst a památek, o kterých jsem neměl ani zdání.

- Líbilo se mi na Petříně, viděl jsem lanovku.

- Napínavý byl vzkaz v lahvi.

- Líbila se mi slavná pomalovaná zeď, kde jsme i my mohli přispět malováním.

Druhý den nás očekávala prohlídková trasa Českou televizí. A jak to dopadlo?

- Byli jsme v ČT a tam jsme si mohli vyzkoušet kamery, jaké by to bylo, kdybychom byli v televizi.

- V TV byly kulisy, studia a kamery – jedna stála 1300000 Kč.

- Dorazili jsme na Kavčí Hory. Stavili jsme se také v Galerii v Rohlíku, kde byl obchod.

- Líbilo se mi studio ,,Studia kamarád,, - mám rád Kouzelnou školku, a mrzí mě, že tam nebyl František nebo Fanynka.

- Dozvěděl jsem se, jak to vypadá ve studiu ČT 1, 2, 24, :D, ART, sport1, sport2 atd.

- Minuli jsme natáčení pořadu Zázraky přírody, smůla co?L

A co ještě jsme si užili, co se nám líbilo, co nás zaujalo?

- Ve vlaku byl stoleček a minibar na kolečkách

- Byl to dobrý výlet a v hotelu jsem si to užil.

- Můj zážitek je dobrá večeře.

- Já jsem si užil jízdu Pendolinem.

Fotogalerie ZDE