Školní poradenské pracoviště

Školní poradenské pracoviště (ŠPP) poskytuje poradenské a konzultační služby žákům, jejich zákonným zástupcům a pedagogům. K hlavním cílům ŠPP patří iniciace aktivit vedoucích k vylepšení sociálního klimatu školy  -  posílení pozitivních vztahů mezi všemi subjekty školy, rozšíření oblastí primární prevence a zkvalitnění péče o děti se speciálními vzdělávacími potřebami.

Činnost Školního poradenského pracoviště je legislativně podpořena vyhláškou č. 27/2016 o vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a žáků nadaných a vyhláškou č. 197/2016 o poskytování poradenských služeb ve školách a školských zařízení.

Tým školního poradenského pracoviště:

Mgr. Ivana Kováčová

Mgr. Michaela Doležalová

Pozice: ředitelka školy, speciální pedagog

Pozice: speciální pedagog, výchovný poradce, metodik prevence

Telefon: 721 714 808

Telefon:  733 593 913

E-mail: kovacova@spsmerklin.cz

E-mail: dolezalova@spsmerklin.cz

Konzultační hodiny: dle domluvy a potřeby

Mgr. Kamila Sušická

Pozice : sociální pracovnice

Telefon: 721 714 808

E-mail: kovacova@spsmerklin.cz

Konzultační hodiny: dle domluvy

Poskytování poradenských služeb ve škole

Za poskytování poradenských služeb odpovídá ředitel školy, případně jím pověřený pracovník. Ředitel školy zodpovídá také za vytvoření preventivního programu školy, dále se podílí na zajištění výchovného poradenství.

Realizace pedagogicko-psychologického poradenství na škole předpokládá vytvoření vnitřního systému komunikace ve škole, na které se podílí ředitel školy ve spolupráci s třídními učiteli, případně dalšími pedagogy.

Cíle školního poradenského pracoviště

Naším základním cílem je, aby se žáci na naší škole cítili dobře, aby se jim na škole líbilo. Usilujeme o to, aby každý žák byl v naší škole spokojený a cítil se v pohodě a dosahoval tak snáze svého osobního maxima.

Příloha:

Plán výchovného poradce

Plán metodika prevence – minimální preventivní program